Připravili jsme pro vás pár typů jak na jaře vyčistit pomník

Nevíte jak na jaře co nejlépe vyčistit mramor, žulu nebo cokoliv z čeho se skládá pomník či samotný hrob? Některé postupy jsou platné, ale i na schody či celé schodiště.

 • Máte kamenný náhrobek pokrytý mechem? 
  Za pomoci Lithofinu MN Stein Rein se mechu můžete trvale zbavit. Používá se na suchý povrch, nechá se působit a potom je nutné mech odstranit kartáčem a umýt čisticím prostředkem (Lithofin MN Grundreiniger). Lepší výsledky dosáhnete, pokud používáte také impregnační přípravek Lithofin Grundchutz. Ošetření 2 x ročně je dostatečné k udržení stále pěkného hrobu Použijte ochranné pomůcky a řiďte se návodem na obalu.
 • Máte na náhrobní desce nebo u lucerny mastné skvrny od svíček?
  Použijte Lithofin MN Intensivreiniger. Neředěným přípravkem pořádně skvrnu vymývejte. Použijte hadřík a drátěnku na kámen. Dobré je mít rukavice. Důkladně omýt čistou vodou a potom ošetřit impregnací Lithofin Grundschutz. Doporučujeme ošetření 2 x ročně, které je dostatečné k udržení stále pěkného hrobu Použijte ochranné pomůcky a řiďte se návodem na obalu. 

 • Trápí Vás rezavé skvrny od drátů na mramorové krycí desce?
  Na mramor, teraso a žulu můžete použít Lithofin Rost-ex. Používá se neředěný, nechá se chvíli působit, poté povrch omyjte čistou vodou. Neobsahuje kyseliny. Použijte ochranné pomůcky a řiďte se návodem na obalu.
 • Trápí Vás rezavé skvrny nebo cementové šmouhy na žule? 
  Můžete použít silnější přípravek obsahující kyselinu. Neředěným přípravkem vyčistěte plochu a potom důkladně opláchněte vodou. (Vyzkoušejte si nejdříve reakci na kousku čištěného kamene, který nebude vidět, a teprve potom ošetřete celou plochu). Použijte ochranné pomůcky a řiďte se návodem na obalu.
 • Chcete důkladně vyčistit starší kamenné schodiště? 
  Vyzkoušejte Lithofin MN Grundreiniger. Nařeďte si koncentraci 1:5, kartáčem a hadrem naneste na schody, 10-15 minut udržujte nezaschnuté, občas prokartáčujte. Špínu smyjte čistou vodou. Tímto přípravkem doporučujeme stírat schody pravidelně, přidává se do vody malé množství místo jiného šamponu. Navíc pěkně voní.
 • Chcete naimpregnovat starší kamenné schodiště nebo hrob? 
  Použijte Lithofin Grundschutz. Je to voděodolná impregnace, která proniká i do porézních povrchů, kde vytváří tenký film, který zabraňuje vodě a nečistotám se vsáknout, takže je lze snadno odstranit. Nanáší se na zcela proschlý a čistý povrch pomocí štětce. U savých povrchů se po 30 minutách aplikuje druhá vrstva. Venku doporučujeme opakovat impregnaci po 3-5 letech. Použijte ochranné pomůcky a řiďte se návodem na obalu.


METAL GRANIT spol. s r.o.

Pražská 562/49
679 61 Letovice
+420 516 474 808
mg@metalgranit.cz

+420 516 474 808

CZ | EN | DE

CZK | EUR

Nákupní košík

0 Ks Celkem 0 Kč

© 2015 Metal Granit spol. s.r.o. Všechna práva vyhrazena. | Mapa stránek

Webdesign: GLIPS | Powered by: Webglobal

Tento web používá cookies. Více informací o používaní souborů, jejich uplatnění a schválení lze nalézt zde

OK