Historie 30 let

Už 30 let jsme tu pro vás a dáváme kamenům tvar a krásu

30 let v životě člověka znamená, že se z dítěte stane dospělý člověk, který už ví, čeho by chtěl v životě dosáhnout. Nejinak je tomu i v životě firmy.

Ale vezměme to od začátku - v roce 1992, kdy byla firma METAL GRANIT spol. s r.o. založena - jsme vycházeli z průzkumu trhu, kde velikou mezeru tvořily "rotační předměty". Vázy, mísy, lucerny, urny, sloupy, koule, balustrády, fontány atd. byly v Evpropě vyráběny pouze jako doplňkový sortiment v omezeném množství. Vydali jsme se tedy cestou vyplnění této mezery s cílem nabídnout našim zákazníkům široký sortiment nejen tvarů, ale i materiálů.

A proč METAL GRANIT?  METAL = obchod s  kovovými odpady, GRANIT = zpracování přírodního kamene.

Tyto dva obory se vzájemě doplňují v tom smyslu, že zajišťují celoroční pravidelné příjmy. Zkrátka stojíme na 2 "nohách", což firmě zajišťuje určitou stabilitu.
A jak to v životě chodí, v METAL GRANITu došlo v průběhu uplynulých 30 let ke změnám jak ve vlastnické struktuře - výměně generací, přičemž se stále jedná o rodinnou firmu, tak i sídle společnosti. Zlomovým rokem byl rok 2000, kdy jsme se přestěhovali do vlastního areálu v Letovicích, na hlavním tahu z Brna do Svitav. Tím jsme získali nejen prostornou halu pro kamenickou výrobu, ale i skladovací prostory a halu pro výstavní síň.

Díky dotačním programům jsme pořídili moderní stroje na tvarové řezání a leštění kamene - 4 osé CNC obráběcí centrum, 3 osý CNC soustruh, CNC pilu a leštičku. Tyto technologie nám nyní umožňují  vyrábět nejen rotační předměty, ale i realizovat zakázky ve stavebnictví a hřbitovní architektuře v té nejvyšší kvalitě. Našim zákazníkům nabízíme 3D vizualizaci, což usnadňuje realizaci představ objednatele.

V areálu se nachází velká výstavní síň, kde si jak kameníci, tak i fyzické osoby mohou prohlédnout více jak 80 modelových pomníkových sestav různých tvarů, velikostí a materiálů, včetně ornamentů nebo strojního gravírování. Snažíme se našim zákazníkům nabídnout vždy něco nového a vytvořit originální řešení na míru.